Treningi samoobrony w Myślenicach

Jako fotograf lubię mierzyć się z nowymi kadrami i jeśli tylko mam okazję na sesję zdjęciową która będzie dla mnie czymś nowym chętnie podejmuję się tego wyzwania.

Dzięki Eli ( Senpai – 2 Dan ) i Rafałowi ( Kyoshi 5 Dan ) którzy są zawodowcami jeśli chodzi o tą dyscyplinę trafiłam kilka lat temu na pierwsze zajęcia MDS ( Mastro Defence System ) – czyli treningi realnej samoobrony w Myślenicach. Moja praca polegała na zrobieniu reportażu z tego wydarzenia które połączone było ze świętem Dnia Kobiet. Dla mnie zlecenie idealne – praca plus reklama plus nowe zdjęcia do portfolio.

 

Mam wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o zdjęcia w ruchu, sportowe ale ćwiczenia z samoobrony były czymś zupełnie innym. Bystre oko i umiejętność wyprzedzania pewnych ruchów zdecydowanie się przydały. Zdjęcia z pierwszego spotkania spodobały się i teraz mogę pochwalić się tym, że współpracujemy ze sobą na stałe.

Zdjęcia które tutaj widzicie powstały w czerwcu na zgrupowaniu w Myślenicach. Zajęcia odbyły się na jednej z sal hali widowiskowo – sportowej. Myślenicka grupa Shiro Sagi Dojo oraz członkowie zrzeszeni w innych klubach trenowali rzuty, pady, dźwignie itp.

Momentami od samego patrzenia jak wyglądają te ćwiczenia człowieka wszystko bolało 😉 dlatego też szczerze podziwiam te wszystkie umiejętności które ludzie nabywają dzięki takim szkoleniom. Atmosfera mimo wysiłku fizycznego była jak najbardziej pozytywna.

Podsumowując – zdecydowanie polecam spróbować bo każdy wiek jest dobry na to aby się trochę poruszać a przy okazji nauczyć kilku chwytów obronnych przed napastnikiem.

Jeśli szukasz fotografa który uwieczni Twoje wydarzenie prywatne lub zawodowe to oczywiście polecam się i z przyjemnością podejmę się kolejnego, nowego wyzwania!