Fotograf na wieczór panieński – jak się przygotować na sesję zdjęciową

wieczór panieński

Od kilku lat zajmuje się fotografowaniem wieczorów panieńskich .Opierając się na swoim doświadczeniu podpowiem Wam na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas organizowania takiego wydarzenia.

Zacznijmy od tego że wieczór panieński to bardzo szczególne kobiece spotkanie.Zanim się spotkam z Wami zawsze zadaję kilka pytań i ustalamy plan działania tak aby wpasować się czasowo w Wasze pozostałe atrakcje na ten dzień czy weekend. Przygotowałam Wam kilka rad dotyczących organizacji tego wydarzenia.

                                                                                  Spójność

Zadbajcie o to aby to spotkanie było kompletne. Wybierzcie motyw przewodni może to być kolor, coś co określa Waszą koleżankę ( jej hobby, pasja ), może jakiś film, postać. Nie kupujcie chaotycznie gadżetów na ten wieczór. Zaplanujcie detale od kubków poprzez słomki, Wasze oznaczenia jak np. szarfy, wianki itp. – to wszystko tworzy klimat i atmosferę danej chwili która zostanie uwieczniona na fotografiach. Personalizacja jest bardzo ważna.

                                                                                Termin/data

Jeśli organizujesz wieczór panieński nie szukaj fotografa na ostatnią chwilę. Warto termin zarezerwować wcześniej ponieważ wieczory panieńskie najczęściej pokrywają się z tymi ślubnymi  ( okres – marzec/październik ) . Jeśli tylko pogoda dopisuje warto wyjść na kilka chwil na świeże powietrze dzięki czemu zyskujemy kolejne kadry które nie zamykają się w czterech ścianach.

Słuchaj sugestii Pani Młodej

Przyjaciółki, koleżanki  mają ostatnią chwilę na to aby pobawić się we własnym gronie i aby z pompą pożegnać stan wolny przyszłej Pani Młodej i to właśnie Wy – wiecie w jakim klimacie chciałaby świętować. Na pewno też dostaniecie od niej drobne wskazówki. Bywa, że szarfy,welon itp oznaczenia wizualne to nie jest klimat który jej się podoba, uszanujcie to. Czasem przejazd limuzyną czy rejs statkiem też nie jest w guście Waszej przyjaciółki lub zwyczajnie pogoda na to nie pozwala i z pozoru zwykły spacer z fotografem po mieście może zaowocować kadrami pełnymi radości i spontaniczności.

 

Stroje

Wszyscy wiemy kto ma błyszczeć tego wieczoru ale Wy też powinnyście się odznaczać jako team Pani Młodej. Wasze stroje powinny być w miarę możliwości jednolite, podobne. Warto tego przypilnować. Takie same koszulki czy sukienki sprawią , że oglądając po latach pamiątkowe zdjęcia każdy bez problemu wskaże gwiazdę wieczoru. Po sesji fotograficznej oczywiście macie zupełną swobodę w strojach.

Każdy wieczór panieński jest inny i każdy ma swój niesamowity urok. Potraficie mnie zaskakiwać co sprawia, że z ogromną radością spędzam z Wami  ten czas. W mojej pracy był  już wieczór panieński w klimacie np. bajek Disneya, były tańce, był szampan na rynku w Krakowie, Tarnowie i nawet w Zębie z widokiem na Tatry. Czekam z niecierpliwością co jeszcze mnie spotka.

 

 

Ten wpis został uzupełniony o fotografie które wykonałam na wieczorze panieńskim Dominiki,która wraz ze swoimi przyjaciółkami bawiła się w Krakowie. Nasze spotkanie było we wrześniu.

Pozdrawiam, Was i czekam na kolejne wyzwania fotograficzne.